Başlık

Instagramda Etkili Satış Yapmanın Altın Kuralları

Başlık

Instagram’da Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Instagram bilhassa son günlerde para kazanmak isteyen bireylerin çok sık kullandığı bir toplumsal medya aracı oldu. Bu yazı dizimizde Instagram kullanarak para kazanan insanların izlediği strateji ve taktikleri sizler için bir ortaya getirdik. Siz de bu taktikleri kullanarak ve kendinize özel taktikler geliştirerek Instagram üzerinden önemli yararlar elde edebilirsiniz. Instagram üzerinden çıkar elde etmek için dikkat etmeniz gereken konular şunlardır:

 

1. AKTİFLİĞİNİZİ HİSSETTİRİN:

 

Instagram satış konusunda aktif olduğunuzu hissettirin. Markaların takipçilerinin istedikleri yahut isteyebilecekleri eserleri paylaşın.

 

2. SATIŞ TEKLİFLERİNİZDE GÖRSELLERİ KULLANIN:

 

Kullanıcılar Instagram üzerinde genelde fotoğraflara bakarlar. Alt yazı ve açıklamayı fotoğraf çok dikkatini çekerse okurlar. İndirim ve promosyonların görsel bir halde hazırlanmasına itina gösterin. Görsellere tartı vermeniz Instagram’da satış potansiyelinizi arttırır.

 

3. URL SEÇİMİNİ DÜZGÜN YAPIN:

 

Markaların ana sayfalarını maksat URL olarak kullanın. Böylelikle Instagram kullanıcılarının eserleri satın almaları kolaylaşır. Kısa ve hatırlanması kolay bir URL kullanın. Böylelikle web sitesine kullanıcıları yönlendirerek satışlarınızın artmasını sağlamış olursunuz.

 

4. INSTAGRAMDA SATIŞ UYGULAMASI KURUN:

 

Instagram uygulaması markaların e-ticaret satışını kolaylaştırır. Instagram kullanıcı profilinize yerleştireceğiniz linkle sizi beğendikleri vakit eserleri sizinle irtibata geçmeden satın alabilirler. Böylelikle internet dünyasında etkin olmasanız bile profilinizi ziyaret eden bireylerden yarar elde edebilirsiniz.

 

5. TOPLUMSAL DELİL SUNUN:

 

Instagram’da tüketicilerin oluşturduğu içeriklere değer verin. Kullanıcıların marka için oluşturduğu olumlu içerikler öteki kullanıcıları olumlu istikamette etkileyecek eserin satışını arttıracaktır.

 

6. REKLAMLARA DEĞER VERİN:

 

Doğru reklam verme stratejisi kullanarak marka ve eserlerin geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Öteki toplumsal ağlarınızı reklam konusunda kullanabilirsiniz.

 

7. KULLANICILARI RAHATSIZ ETMEYİN:

 

Hesabınızı daima reklam veren bir kanal olarak kullanmayın. Daima reklam vermek kullanıcıları rahatsız edebilir. Eser satışı ve tanıtımın yanı sıra yararlı ve yeni olağan içerikler de paylaşmaya itina gösterin. Kullanıcılara katkı sağlayacak kıymetli bilgi paylaşımları ile hesabınızı faal tutun.

 

8. TATMİN EDİCİ BİLGİLER AKTARIN:

 

Satış ayrıntıları konusunda sizden bilgi almak isteyenlere açık ve net bilgiler sunun. Satış ayrıntısı konusunda tüketicileri geçiştirmek tüketicinin o eserden ve markadan soğumasına neden olur. Kullanıcılar dikkatini çeken eserle ilgili size soru sormak isterler. Tüketicinin sorularına sabırla yanıt vermelisiniz.

 

9. HESABINIZI SAKLI TUTMAYIN:

 

Instagram hesabınızı öteki toplumsal medya mecralarında duyurun. Instagram üzerinde paylaştığınız eserleri öteki toplumsal medya hesaplarınızda da paylaşın. Böylelikle markanın tanınırlığı arttığı üzere tüketicilerle de bağlantıya girmiş olursunuz. Tüketiciler de sizin için içerik üretmesini sağlamış olursunuz.

 

10. ÖZGÜNLÜĞÜNE DEĞER VERİN:

 

Özgün paylaşımlar her vakit kullanıcıların dikkatini çekmiştir. Eser ve markanız için özgün dizaynlar gerçekleştirin. Özgünlükte görselliğe çok ehemmiyet verin. Görsel eserlerde bilhassa fotoğraf ve fotoğrafların yüksek çözünürlükte olmasına dikkat edin. Maksat kitlenizi yanlışsız bir halde tanımlayıp özgün bir eseri görsellerle takviyeli halde sunduğunuzda satışlarınız önemli oranda artacaktır.

Yeni Siparis !
2 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 5000 Adet. Instagram Türk Gönderi Erişim + Gösterim siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1000 Adet. Instagram %100 Türk Gerçek Beğeni siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 5000 Adet. Instagram Türk Gönderi Erişim + Gösterim siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.