Başlık

instagram spam

Başlık

Ülkemizde milyonlarca kullanıcısı olan İnstagram’da profilinizin yahut hesabınızın “spam yemesi” hayli yaygın bir olaydır.

 

Spam yersem ne olur ?

Herhangi bir paylaşımınızdan spam alan gönderiniz size bir bildirim gelerek kaldırılacaktır. Şayet paylaştığınız gönderide kan/vahşet/cinsellik üzere müstehcen içerikler yer alıyorsa bu gönderinin silinmesi epey yüksektir ve bu daha sonra hesabınızın kapanmasına kadar ilerleyebilmektedir. Paylaştığınız içerikte şayet az evvel bahsettiğimiz içeriklerden biri yer almıyorsa bile gönderiniz çok fazla spam aldıysa yinede otomatik olarak kaldırılabilir. Şayet bir gönderiniz olmazda direkt olarak profiliniz yahut sayfanız spam altında ise size yine bir ikaz gelir ve daha sonra hesabınız kapatılır.

 

Spam alan hesap tekrar açılır mı ?

Hesabınız spam almaktan ötürü ve haksız yere kapandıysa korkmayın hesabınız büsbütün kapatılmadı ve hâlâ geri kurtarılabilir. Bunun için yapmanız gereken instagramın dayanak mailine ulaşmak ve durumu izah etmek. Bu sürecin ne kadar sürdüğü yoğunluğa ve hesabınızın daha evvel spam alıp almadığına bağlı olarak değişir, yani 1 haftada ya da 1 ayda da sonuç alabilirsiniz ve bu duruma nazaran hesabınız geri açılabilir.

 

İnstagram’da Spam Yemek Nedir ?

 

Hesabım neden spam aldı ?

Hesabınızın neden spam aldığı ile ilgili net bir karşılık maalesef ki yok. Sizi sevmeyen birisi de hesabınıza çarçabuk spam atabilir, gönderilerinizi gerçek bulmayan birisi de, hatta hiçbir sebep yokken bile hesabınız spam alabilir. Bunun için İnstagram’ın hâlâ bir tahlili yok ve hesabınız gereksiz bir biçimde bile kapanabilir.

 

Hesabımın spam aldığını nasıl anlarım ?

Hesabının spam aldığını en kolay halde sayfalar anlar. Zira şayet spam alırsanız gönderileriniz takipçilerinizin kimilerinin ana sayfasında gözükmez, attıkları yorumlar paylaşılmaz, paylaştığınız öykülerinizi görmezler. Bunun için kendinize yedek bir hesap açıp sayfanızı takip edebilir ve gönderilerin ana sayfaya gelip gelmediğini anlayabilirsiniz, hatta buna bile gerek kalmayabilir, yeterli niyetli bir takipçiniz paylaşımlarınızın ana sayfaya gelmediğini size bildiriyle söyleyebilir. Ancak şayet bir sayfa değil de ferdî bir hesapsa bunu anlamanız biraz geç olabilir. Bu takipçi sayınıza nazaran de değişebilir. Buna bağlı olarak yeniden yedek bir hesap açıp denetim edebilirsiniz yahut bir arkadaşınız size paylaşımlarınızın ana sayfaya düşmediğini söyleyebilir.

Yeni Siparis !
3 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 5000 Adet. Instagram Türk Gönderi Erişim + Gösterim siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Adet. Instagram %100 Türk Gerçek Beğeni siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 5000 Adet. Instagram Türk Gönderi Erişim + Gösterim siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.