Başlık

Instagram Silinen Hesabın Kullanıcı Adı Geri Alınabilir Mi?

Başlık

Instagram, her gün gün daha büyük kitlelere hitap etme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Her vakit kullanıcı kapalılığına ve güvenliğine verdiği değeri bir oldukça arttırmaya devam eden platformda kullanıcılar kimi sebeplerden ötürü hesabını silmeyi tercih ediyor. Bu tercih doğrultusunda bir müddet sonra tekrardan platforma geri döndüklerinde birebir kullanıcı ismiyle devam etmek istiyorlar.

 

Birçok kişi bu bahiste isteklerini her platformda lisana getirirken Instagram kullanıcı ismi güvenliği açısından silinen bir hesapla tıpkı kullanıcı ismini tekrardan alma mümkünlüğünün hiçbir halde olmadığını belirtiyor. Hâl bu türlü olunca kullanıcılar da farklı yolları deneyerek kullanıcı ismini tekrardan almaya çalışıyor. Bu içeriğimizde silinen hesabın kullanıcı ismini tekrardan alma konusunda bireylerin başında oluşan soru işaretlerini ortadan kaldırmaya çalışacağız.

 

Instagram Silinen Hesabın Kullanıcı İsmi Geri Alınabilir Mi?

 

Instagram’da Silinen Bir Hesabın Kullanıcı İsminin Alınmasıyla İlgili Kıymetli Hususlar

Herhangi bir sebepten ötürü kullandığınız hesabı külliyen kapatmaya karar verdiniz ve gerekli süreçleri gerçekleştirerek hesabı kapattınız. Bir sonraki süreçte yeni bir hesap oluşturmak istiyor ve birebir halde evvelki hesabınızda kullandığınız kullanıcı ismini tekrardan kullanmak istiyorsunuz. Bu durumda ne yapmanız gerektiğiyle ilgili rastgele bir bilginiz yoksa aşağıdaki konuları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

 

Instagram’da hesabınızı kapatıp, yeni bir hesaba geçmek istiyorsanız öncelikle kullanıcı isminizi inançlı bir halde transfer etmek için hesabınızı kapatmadan evvel kullanıcı isminin transferini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Instagram’da silinen kullanıcı ismini geri almak için bir başka formül ise platform geliştiricileriyle kimi formlar aracılığıyla bağlantıya geçmektir. Bu irtibat sonucunda hesabınızı ezkaza kapattığınızı belirtip hesabı tekrardan açtırabilirsiniz.

Her iki konuya dikkat edildiği durumlarda silinen kullanıcı ismini geri alma olasılığınız ortaya çıkacaktır. Bu mümkünlüğü kıymetlendirmek için bir sonraki başlıkta anlattığımız kullanıcı ismi transfer süreçlerini gerçekleştirmelisiniz. Hiçbir süreç yapmadan direkt hesabınızı kapattığınızda olağan yollarla tıpkı kullanıcı ismini tekrardan almanız mümkün olmayacaktır. Bu sebeple anlattığımız tüm noktaları en ince detayına kadar uygulamaya ihtimam göstermelisiniz.

 

Instagram’da Silinen Hesabın Kullanıcı İsmi Ne Vakit Boşa Düşer?

Instagram’da eski kullanıcı ismini almak isteyen şahıslar tarafından en fazla sorulan sorulardan biri sildiğim hesabın kullanıcı ismi ne vakit boşa düşer oluyor. Bu sorunun en kolay yanıtı; kullanıcı isminin artık ömür uzunluğu boşa düşmeyecek olmasıdır. Hesabı silmeden evvel ekstra süreçler gerçekleştirmediyseniz silinen hesabın kullanıcı ismi artık boşa düşmeyecektir. Bu bağlamda hesabı silmeden evvel aşağıdaki süreçleri eksiksiz bir biçimde uygulayıp hesabın kullanıcı ismini itimada almalısınız.

 

Instagram hesabınızı silmeden evvel yeni bir hesap açın.

Halihazırda silinecek olan hesabın kullanıcı ismini random bir kullanıcı ismiyle değiştirin.

Boşa düşen kullanıcı ismini yeni açtığınız hesapla alın.

Silmek istediğiniz hesabı kullanıcı isminizi itimada aldıktan sonra gönül rahatlığıyla silin.

Bu süreç adımlarını uygulamamanız halinde silinen Instagram hesabındaki kullanıcı ismini tekrardan geri alma olayı mümkün olmayacaktır. Birçok kişi bu mevzuda soru işaretleriyle karşılaşıyor olsa da sorulan sorunun en net yanıtı budur.

 

Instagram Hesabını Sildiğimde Kullanıcı İsmi Büsbütün Engellenir Mi?

Tüm gününüzün büyük bir kısmını faal olarak geçirdiğiniz toplumsal medya platformlarından biri olan Instagram’da silinen kullanıcı ismini alma sürecinden evvel yanıtlandırmanız gereken kimi sorular bulunmaktadır. Bu sorulardan birisi ise hesabınızı sildiğinizde hesap içerisinde bulunan kullanıcı isminin büsbütün tekrardan alım sürecine kapatılacak olup olmadığıdır.

 

Birçok kişi bu soruyu yanıtlandırmadan bilinçsizce hesabını siliyor ve ileriki periyotlarda birçok sorunla karşılaşıyor. Instagram’da silinen hesabın kullanıcı ismini almadan evvel sizlere sildiğiniz bir hesabın kullanıcı isminin artık hiçbir formda geri alınamayacağını bildirmek istiyoruz. Facebook’un Instagram’ı satın almasıyla birlikte kullanıcı isteğiyle gerçekleştirilen süreçlerde hiçbir halde geri dönüş verilmedi. Bu sayede kullanacağın yeni profilde de eski kullanıcı isminizi kullanma olasılığınız kalmadı.

 

Marka Kullanıcı İsimleri Instagram’da Nasıl Geri Alınır?

Bir markanız var lakin markanıza ilişkin kullanıcı ismi markayla alakası olmayan bir kişi tarafından alınmış lakin sizin de markanızı toplumsal medyada tanınan hale getirmek için bu kullanıcı ismini almaya gereksiniminiz var. Bir de hiç beklenmedik anda kullanıcı hesabını silmişse artık silinen kullanıcı ismini geri getirmek ismine yapabileceğiniz süreçler daha sonlu hale gelecektir. Bu durumda tek yapmanız gereken markanın size ilişkin olduğunu katılaştıran dokümanları kullanarak platform geliştiricileriyle bağlantıya geçmektir.

 

Instagram platformu marka haklarına hürmet ve markanın platform içerisinde kendisini temsil etmesine ehemmiyet veren toplumsal medya araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple her geçen gün işletme hesaplarının Instagram’da kendine yer bulabilmesi için onlara farklı töleranslar sunuyor. Bu toleranslardan biri de silinen bir marka kullanıcı ismini bağlantıya geçildiği taktirde markanın kendisine ilişkin olduğunu kanıtlayan bireylere tekrardan geri vermeleridir. Bu sebeple sizin de toplumsal medyada kullanıcı ismini geri almak istediğiniz bir markanız bulunuyorsa direkt olarak platform geliştiricileriyle formları kullanarak irtibata geçmeniz gerekmektedir.

 

Bu içeriğimizde “Instagram’da Silinen Hesabın Kullanıcı İsmini Geri Alma” ismine birçok bilgiye yer verdik. Her birini tarzına uygun bir formda kıymetlendirerek daha öncesinde sahip olduğunuz ya da faal olarak sahibi olduğunuz markanın kullanıcı ismini tekrardan alabilir ve toplumsal medyada etkin olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yeni Siparis !
5 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 5000 Adet. Instagram Türk Gönderi Erişim + Gösterim siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1000 Adet. Instagram %100 Türk Gerçek Beğeni siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 5000 Adet. Instagram Türk Gönderi Erişim + Gösterim siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.