Başlık

Instagram Çoklu Hesap Nedir?

Başlık

Instagram tarafından yapılan her güncelleme bizleri şaşırtmaya devam ettiği üzere yeniliklerle de karşı karşıya bırakıyor. Bir mühlet evvel Twitter ve Facebook tarafından ek güncellemeyle kullanıcıların tıpkı anda birden fazla hesaba girmesi mümkün kılındı.

 

En tesirli toplumsal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da bu bahis geri kalmayarak kullanıcılarına tıpkı anda birden fazla hesaba giriş yapabilme imkanı tanıdı. Bu güncelleme tıpkı anda farklı farklı hesapları denetim etmek isteyen kullanıcıların daima olarak hesaptan çıkış yaparak öteki hesaba giriş yapma zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Her ne açıdan bakılırsa bakılsın sahiden faydalı bir güncelleme olduğu için birçok kullanıcı tarafından beğenildiğini söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Bu içeriğimizde çoklu hesap hakkında bilinmesi gerekenlere yer vererek sizi bilgilendireceğiz.

 

Instagram’da Çoklu Hesap Nasıl Açılır?

Telefonunuzda yüklü olan Instagram uygulaması aracılığıyla çoklu hesap kullanma sürecini gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreci gerçekleştirebilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız kâfi olacaktır.

 

Telefonunuzda “Instagram” uygulamasını açın.

Anasayfanın sağ alt köşesinde bulunan “Profil Resmi” simgesine tıklayın.

Profilinize eriştikten sonra profilin sağ üst köşesinde bulunan “Üç Çizgi” simgesine dokunun.

Açılan sekmenin en alt kısmında bulunan “Ayarlar” butonuna basın.

Bu menü içerisinde ekranı üste yanlışsız kaydırarak en alt kısma ulaşın.

Burada sizi “Hesap Ekle” seçeneği karşılayacaktır ve buna basın.

Uygulama sizi bir öteki hesabınıza girmek için standart giriş ekranına yönlendirecektir.

Buradan ikinci instagram hesabınıza giriş yapın.

Bu halde çoklu hesap ekleme sürecini tamamlayabilirsiniz. Hesaplar ortasında geçiş yapmak için anasayfanın sağ alt köşesinde bulunan profil fotoğrafına basılı tutarak açılan sekmeden geçiş yapmak istediğiniz hesabı seçmelisiniz.

 

Instagram Çoklu Hesap Nedir?

 

Instagram Çoklu Hesap Özelliğinin Yararları Nelerdir?

Bu özellik şahsî kullanımda sağladığının daha fazlasını kurumsal hesaplar için sağlıyor. Bir işletmeyi temsil eden toplumsal medya hesabınızın telefonunuzda şahsî hesabın yanı sıra daima olarak açık kalması her türlü etkileşimden anlık olarak haberinizin olmasına sebep olacaktır. Bu doğrultuda takipçilerinizin aklına takılan sorulara onları uzun mühlet boyunca bekletmeye gerek kalmadan cevap verebilirsiniz. Bu özellik dışarıdan bakıldığında uygulamanın kullanışlılık oranını arttırarak sizlere avantajlar sağlıyor.

 

Instagram’da En Fazla Kaç Hesaba Giriş Yapılır?

Instagram’da çoklu hesap özelliğini kullanmak isteyen şahıslar bilhassa en fazla kaç hesaba birebir anda girebildiklerini merak ediyor. Her ne kadar uygulama çoklu hesap dayanağı sunuyor olsa da sizlere azamî 5 hesaba birebir anda giriş yapma fırsatı verecektir. Bu doğrultuda ferdî hesabınızın yanı sıra 4 hesaba daha telefonunuzda bulunan uygulamadan giriş yapabilirsiniz. Bu sayıyı arttırmak istiyorsanız uygulama mağazalarında bulunan uygulama klonlama araçlarından faydalanabilirsiniz. Bu sayede her klonladığınız instagram uygulaması sayesinde +5 hesaba giriş yapabileceksiniz.

 

Instagram Çoklu Hesaplardan Nasıl Çıkış Yapılır?

Instagram uygulamasında verilen müsaadeler doğrultusunda 5 adet hesabınız etkin olarak telefonunuzda açık bulunuyor fakat bu sayıyı bir ölçü düşürmek istiyorsanız aşağıda belirtilen adımları uygulayarak artık ilgilenmek istemediğiniz hesaplardan çıkış yapabilirsiniz. Hesaplardan çıkış yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 

Anasayfanın sağ alt köşesinde bulunan profil fotoğrafına basılı tutarak çıkış yapacağınız hesabı seçin.

Bu hesaba giriş yaptıktan sonra profilinize girin ve sağ üst köşede bulunan “Üç Çizgi” simgesine tıklayın.

Hemen ekranın en alt kısmında bulunan “Ayarlar” butonuna tıklayın.

Yeni açılan ekranı aşağıya üste gerçek kaydırarak “KullanıcıAdı’ndan Çıkış Yap” butonunu tıklayın.

Bu adımın çabucak akabinde bulunduğunuz hesaptan çıkış yapılacak ve ana hesabınıza yönlendirileceksiniz.

 

Instagram’ın Çoklu Hesap Özelliği Fiyatlı Mi?

Instagram tarafından yapılan güncellemeleri takip edemeyen bireyler çoklu hesap özelliğinin fiyatlı olup olmadığı konusunda telaş duyduğu için araştırmalar yapıyor. Bu özellik instagram uygulaması tarafından sunulan başka özelliklerde olduğu üzere sizlere rastgele bir fiyat karşılığında verilmiyor. Bu platformda yeni bir hesap bile açmış olsanız çoklu hesap özelliğini dilediğiniz üzere kullanabilirsiniz. Instagram’ın kendini daima olarak geliştiren bir platform olmasından ötürü geçmişte kullanıcıların çoklu hesap girişi yapmak için kullandığı fiyatlı uygulamaların önünü kesmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda ana emel kullanıcıların hesap şifrelerini üçüncü parti uygulamalarla paylaşarak güvenliği tehdit eden ögeleri ortaya çıkarmalarını engellemekte mümkün oluyor.

Yeni Siparis !
2 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 5000 Adet. Instagram Türk Gönderi Erişim + Gösterim siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Adet. Instagram %100 Türk Gerçek Beğeni siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 5000 Adet. Instagram Türk Gönderi Erişim + Gösterim siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.