Başlık

Instagram Ad Etiketi Nedir?

Başlık

Her geçen gün birçok alanda kendini geliştirmeye devam eden toplumsal medya platformlarından biri olan Instagram’da son vakitlerde birçok yeni özellik karşımıza çıkmaya başladı. Bu özelliklerden biri de isim etiketi olarak nitelendirilen ferdî kartvizit hizmetidir. Bir hesabınız var lakin sizi takip etmek isteyen şahıslara kullanıcı isminizi vermekle uğraşmak istemiyor, yalnızca kartvizit yardımıyla sizleri takip edebilmelerini istiyorsanız bu özellik ziyadesiyle işinize yarayacaktır. Bu içeriğimizde sizlere instagram isim etiketi ile ilgili ayrıntılı bilgiler vererek instagram isim etiketi nasıl yapılır sorusu başta olmak üzere birçok konuya değineceğiz.

 

Instagram İsim Etiketi Ne Manaya Geliyor?

Her kullanıcının toplumsal medya içerisinde birbirine daha kolay ulaşabilmesi için kullanılan instagram isim etiketi kişiselleştirilebilir olması sebebiyle günümüzde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu özellik sayesinde hesabınız için bir adet QR kod oluşturabiliyor ve sizi takip etmek isteyen, etkileşim oluşturmak isteyen tüm şahıslara gönderebilirsiniz. Telefonu bu QR kod okuma takviyesine sahip olan birçok kullanıcı gönderdiğiniz etiketi aygıttan okutarak sizi takip etmeye başlayabiliyor.

 

Instagram İsim Etiketi Nedir?

 

Instagram İsim Etiketi Nasıl Oluşturulur ve Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanmak isteyen birçok kullanıcının aklında oluşan en değerli soru işaretlerinden biri instagram isim etiketi nasıl oluşturulur sorusu oluyor. Bu sorunun aslında cevabı çok kolay fakat kullanıcılar hesap içerisinde nerede bulunduğunu bilmediği için ne yazık ki isim etiketi oluşturamıyor. Bu özelliği kullanabilmek için aşağıdaki adımları uygulayarak yeni isim etiketinizi oluşturmalı ve sizi takip etmek isteyen şahıslarla paylaşmalısınız.

 

Telefonunuzdan “Instagram” uygulamasını açın.

Uygulamaya girdikten sonra sağ alt köşedeki “Profil Resmi” simgesine tıklayın.

Profilde yer alan sağ üst köşedeki “Üç Çizgi” butonuna dokunun.

“QR Kodu” seçeneğine tıklayın.

Bu adımların sonucunda karşınıza çıkan “QR Kod” öğesinin ekran manzarasını alıp başka kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Bu isim etiketini tara olarak kendisine bilgi verdiğinizde öteki kullanıcı ismi etiketini taradıktan sonra direkt olarak size ilişkin profile yönlendirilecektir.

 

Instagram İsim Etiketi Taraması Nasıl Yapılır?

Bir evvelki başlıkta isim etiketi nasıl yapılır sorusunun karşılığını sizlerle paylaştık. Tüm adımları kıymetlendirerek isim etiketini oluşturduğunuzda artık gönderdiğiniz kişinin isim etiketini taraması gerekecektir. Bu bağlamda tarama sürecini yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 

Cihazınıza “Instagram” uygulamasını indirin ve açın.

Uygulamadan şahsî profilinize ulaşın.

Profilin sağ üst köşesindeki “Üç Çizgi” simgesine tıklayın.

“QR Kodu” seçeneğine dokunarak ilgili kod ekranına ulaşın.

Kodun en altında yer alan “QR Kodunu (Ad Etiketini) Tara” seçeneğine tıklayın.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra arkadaşınızın size göndermiş olduğu kodu taramaya başlayabilirsiniz.

 

Instagram’da QR Kod (Ad Etiketi) Özelliği Her Aygıtta Kullanılabiliyor Mu?

Bu özellik Instagram tarafından yayına alındığı günden bu yana birçok kişi tarafından kullanıldı. Her ne kadar eski model bir telefonunuz olsa bile uygulama içerisinde sizlere gönderilen kodu taramak için uygulamanın sunduğu avantajları kullanabilirsiniz. Bu durumda telefonunuzun eski model ya da yeni model olma üzere bir ayrımı bulunmuyor.

 

Instagram’da isim etiketi kullanmak için tek dikkat etmeniz gereken bahis kullanmış olduğunuz aygıtın Instagram’ın sunmuş olduğu son sürüme güncellenebiliyor olmasıdır. Şayet ki uygulamayı son sürümde kullanabiliyorsanız isim etiketini de dilediğiniz üzere kullanabilirsiniz.

 

Instagram’da İsim Etiketi Özelleştirilebilir Mi?

Instagram’da başka kullanıcıların sizleri takip edebilmesi için oluşturacağınız isim etiketlerini dilediğiniz üzere görsel açıdan özelleştirebiliyorsunuz. Bu durum sizler için ilgi çekicilik konusunda ziyadesiyle avantaj sağlıyor. İsim etiketi özelliği çoklukla büyük hesaplar tarafından yapılan takipçi arttırma reklamlarında kullanılıyor. Bu reklamın ziyadesiyle tesirli olması için isim etiketinin görsel açıdan eksiksiz hale getirilmesi gerekiyor.

 

Bu içeriğimizde sizlere “Instagram’da İsim Etiketi Nasıl Kullanılır?” ve buna misal kritik sorulara cevaplar vererek husus hakkında bilgi sahibi olmanızı sağladık.

Yeni Siparis !
2 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 5000 Adet. Instagram Türk Gönderi Erişim + Gösterim siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 5000 Adet. Instagram %80 Gerçek Görünümlü Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 1000 Adet. Instagram %100 Türk Gerçek Beğeni siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 5000 Adet. Instagram Türk Gönderi Erişim + Gösterim siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1000 Adet. Facebook Video İzlenme siparisi geldi.